logo

Aleron: návod k použití a recenze

Latinský název: Aleron

ATX kód: R06AE09

Léčivá látka: levocetirizin hydrochlorid (levocetirizin hydrochlorid)

Výrobce: Emcure Pharmaceuticals (Indie)

Popis a aktualizace fotografií: 26/8/2019

Aleron je antistamin třetí generace, který se používá k léčbě akutních a chronických alergií.

Uvolněte formu a složení

Aleron se vyrábí v potahovaných tabletách (v blistrech po 10 kusech, v papírové krabičce s 1 nebo 3 blistry).

Léčivou látkou léku je levocetirizin (R je enantiomer cetirizinu, účinného derivátu hydroxyzinu).

1 potahovaná tableta obsahuje: levocetirizin-dihydrochlorid - 5 mg, pomocné látky, včetně monohydrátu laktózy.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Aleron je antialergikum ze skupiny antihistaminik třetí generace. Jeho aktivní složkou je levocetirizin hydrochlorid - R-enantiomer cetirizinu, který je aktivním derivátem hydroxyzinu. Má výraznou antihistaminovou aktivitu. Má antialergické, protizánětlivé, antiexsudativní a antipruritické účinky.

Mechanismus účinku levocetirizinu je způsoben jeho schopností blokovat periferní H1-receptory histaminu a inhibují uvolňování histaminu stabilizací membrán žírných buněk.

Lék má vysokou selektivitu k H1-histaminové receptory. V jejich vztahu má levocetirizin výrazný blokující účinek, zatímco neovlivňuje serotoninové, M-cholinergní a adrenergní receptory.

Ve srovnání s cetirizinem vyžaduje levocetirizin polovinu toho, aby dosáhl terapeutického účinku, což je vysvětleno jeho schopností vytvářet stabilnější vazbu s receptory.

Aleron také pomáhá snižovat uvolňování protizánětlivých cytokinů a chemokinů, snižuje chemotaxi a adhezi eosinofilů a expresi adhezních molekul. Snižuje uvolňování histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2 závislé na IgE. Inhibuje kožní faktor aktivující trombocyty.

Díky tomuto účinku na lidské tělo levocetirizin usnadňuje průběh různých alergických onemocnění (včetně alergické rýmy). U sezónních alergií lze Aleron použít jako profylaktický prostředek k prevenci vzniku alergických jevů. Účinnost levocetirizinu byla také zaznamenána u studené kopřivky a záchvatů bronchiálního astmatu..

Levocetirizin nemá toxický účinek na srdce. Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací nemá depresivní účinek na centrální nervový systém.

Farmakokinetika

Po perorálním podání je levocetirizin dobře absorbován z gastrointestinálního traktu. Příjem potravy nemá téměř žádný vliv na stupeň absorpce léku, ale poněkud snižuje jeho rychlost.

Levocetirizin se vyznačuje vysokou biologickou dostupností - až 100% a spojením s plazmatickými proteiny - až 90%. Maximální plazmatická koncentrace dosahuje 0,9-1 hodiny po užití Aleronu. Proniká do mateřského mléka.

Systém cytochromu P.450 neúčastní se metabolismu levocetirizinu. Malá část léčiva je metabolizována v játrech O-dealkylací za vzniku neaktivního metabolitu.

Vylučování probíhá převážně ledvinami (až 86% užité dávky přípravku Aleron) a pouze malá část je vylučována střevy (asi 13%). Poločas je 7-10 hodin, lék je zcela vyloučen z těla do 96 hodin.U pacientů s poruchou funkce ledvin (clearance kreatininu)

Aleron (5 mg)

Instrukce

  • ruština
  • қazaқsha

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněný název

Potahované tablety, 5 mg

Složení

Jedna tableta obsahuje

účinná látka - levocetirizin dihydrochlorid 5 mg,

pomocné látky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý,

složení skořápky: Opadray® bílý Y -1-7000 (hypromelóza, oxid titaničitý E171, makrogol 400).

Bílé nebo téměř bílé potahované tablety, oválné, bikonvexní, s vyrytým „L9CZ“ na jedné straně a „5“ na druhé straně.

Farmakoterapeutická skupina

Systémová antihistaminika. Piperazinové deriváty

ATC kód R06AE09

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Farmakokinetika je lineární, závislá na dávce a nezávislá na čase, s nízkým stupněm individuálních variací.

Levocetirizin se po perorálním podání rychle a dobře vstřebává. Maximální plazmatické koncentrace (Cmax) je dosaženo 0,9 hodiny (TCmax) po užití léku. Rovnovážných koncentrací je dosaženo po 2 dnech. Cmax jsou 270 ng / ml a 308 ng / ml po jednorázové a opakované dávce 5 mg jednou denně. Stupeň absorpce nezávisí na dávce a nemění se s příjmem potravy, ale Cmax je nižší a dosahuje se ho později.

Komunikace s bílkovinami krevní plazmy - 90%. Distribuce je omezená a distribuční objem je 0,4 l / kg. Biologická dostupnost dosahuje 100%.

Méně než 14% podané dávky se metabolizuje v játrech oxidací aromatázy, N- a O-dealkylací a konjugací s taurinem. Dealkylace je převážně katalyzována CYP 3A4 a izoformy CYP se podílejí na oxidaci aromatázy. Levocetirizin neovlivňuje aktivitu izoenzymů CYP IA2, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1 a 3A4 v koncentracích značně vyšších než maximální orální 5 mg.

Vzhledem k nízkému metabolismu a nedostatečné metabolické supresi je interakce levocetirizinu s jinými látkami nepravděpodobná.

Poločas (T1 / 2) je 7,9 ± 1,9 hodiny. Průměrná celková clearance je 0,63 ml / min / kg. Levocetirizin a jeho metabolity se vylučují hlavně ledvinami (85,4% podané dávky), glomerulární filtrací a aktivní tubulární sekrecí. Vylučování střevem je 12,9%. Proniká do mateřského mléka.

Celková clearance levocetirizinu koreluje s clearance kreatininu. Proto se pacientům s renální nedostatečností doporučuje snížit dávku léku v závislosti na clearance kreatininu. Při anurii je clearance léčiva snížena asi o 80%. Méně

Pokyny a popis Aleron Neo

ALERON NEO
Složení léčivého přípravku:
účinná látka: levocetirizin;
1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin-dihydrochloridu
pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý
skořápka: Opary® bílá (hypromelóza, polyethylenglykol (PEG 4000), oxid titaničitý).
Dávková forma. Potahované tablety.
Oválné, bikonvexní potahované tablety bílé nebo téměř bílé barvy, s potiskem „L9CZ“ na jedné straně a „5“ na druhé straně.
Farmakologická skupina. Antihistaminika pro systémové použití. Piperazinové deriváty. ATC kód R06A E09.
Levocetirizin je levotočivý optický izomer cetirizinu, aktivního metabolitu hydroxyzinu, a je selektivním a silným antagonistou periferních H1 receptorů. Aleron Neo působí ve srovnání s racemickým cetirizinem v polovině dávky díky své vysoké selektivitě, tvorbě stabilnější a dlouhodobější vazby s H1-receptorem. Léčivo dobře proniká do pokožky a hromadí se v ní v terapeutických koncentracích.
Aleron Neo selektivně blokuje periferní receptory H1, aniž by ovlivňoval jiné, strukturně podobné receptory (M-cholinergní, H5-adrenergní receptory). Kromě antihistaminika má Aleron Neo antialergický a protizánětlivý účinek: stabilizuje membrány žírných buněk, potlačuje uvolňování zánětlivých cytokinů a chemokinů; adheze a chemotaxe eosinofilů, exprese adhezních molekul, inhibuje kožní trombocyt aktivující faktor, IgE závislé uvolňování histaminu, prostaglandin D2 a leukotrien C 4 Díky tomu Aleron Neo brání rozvoji a významně zmírňuje všechny alergické projevy, včetně ucpání nosu, a je účinný jako akutní a chronická alergická onemocnění.
Levocetirizin inhibuje alergické reakce u studené kopřivky, snižuje bronchokonstrikci u bronchiálního astmatu. Aleron Neo netlačuje centrální nervový systém a nemá kardiotoxický účinek.
Farmakokinetika.
Po perorálním podání se levocetirizin rychle vstřebává. Vazba na plazmatické bílkoviny je 90%, distribuční objem je 0,41 l / kg. Protože Aleron Neo je aktivní metabolit, nepodléhá primárnímu metabolismu v játrech. Stupeň sekundárního metabolismu levocetirizinu u lidí je nižší než 14% dávky. Maximální koncentrace v krevní plazmě je dosaženo do 48 minut. Biologická dostupnost je 97,03%.
Systém cytochromu P 450 NENÍ zapojen do metabolismu. Hlavními metabolickými cestami jsou oxidace, přidání glukózy, taurinu a glutathionu za vzniku kyseliny merkapturové, vylučované hlavně močí (85,4%).
Přidělení.
Poločas Aleronu Neo z plazmy je přibližně 7:00, zatímco aktivita léčiva v tkáních zůstává po dobu 32 hodin, což je vysvětleno stabilním spojením s receptory.
Indikace.
- Symptomatická léčba alergické rýmy, včetně celoroční alergické rýmy;
- Chronická idiopatická kopřivka
Kontraindikace.
Přecitlivělost na levocetirizin, jiné deriváty piperazinu a další složky léčiva; těžká forma chronického selhání ledvin (clearance kreatininu)

  • Odkaz na lékárnu
  • Kontaktujte nás
  • Nahoru

Pokyny pro Aleron neo 5 mg

účinná látka: levocetirizin;

1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin-dihydrochloridu;

pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý;

skořápka: Opadry ® bílá - hypromelóza, oxid titaničitý (E 171), polyethylenglykol (PEG 400).

Dávková forma

Potahované tablety.

Základní fyzikální a chemické vlastnosti: oválné bikonvexní potahované tablety bílé nebo téměř bílé barvy, s potiskem „L9CZ“ na jedné straně a „5“ - na druhé straně.

Farmakoterapeutická skupina

Antihistaminika pro systémové použití. Piperazinové deriváty. ATX kód R06A E09.

Farmakologické vlastnosti

Levocetirizin (R-enantiomer cetirizinu) je selektivní a silný antagonista periferních H1 receptorů. Farmakologický účinek je způsoben blokováním Hi receptorů. Afinita k H 1 -receptorům v levocetirizinu je 2krát vyšší než v cetirizinu. Ovlivňuje fázi vývoje alergické reakce závislou na histaminu, snižuje migraci eosinofilů, vaskulární permeabilitu a omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antiexudativní, antipruritický, protizánětlivý účinek, nemá téměř žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek.

Farmakokinetika levocetirizinu je lineární a nezávisí na dávce a čase. Interindividuální variabilita je zanedbatelná. Farmakokinetické parametry levocetirizinu se téměř neliší od parametrů cetirizinu.

Vstřebávání. Lék po perorálním podání se rychle a intenzivně vstřebává. Stupeň absorpce léčiva nezávisí na dávce léčiva a nemění se s příjmem potravy, ale maximální koncentrace (C max) léčiva klesá a dosahuje své maximální hodnoty později. Biologická dostupnost dosahuje 100%..

U 50% pacientů se účinek léku vyvíjí do 12 minut po podání jedné dávky a u 95% - po 0,5-1 hodinách. Cmax v krevní plazmě je dosaženo 50 minut po jednorázovém perorálním podání terapeutické dávky a trvá 2 dny. C max je 270 ng / ml po jednom použití a 308 ng / ml - po opakovaném použití v dávce 5 mg, v uvedeném pořadí.

Rozdělení. Nejsou k dispozici žádné informace o distribuci léčiva v lidských tkáních ani o penetraci levocetirizinu hematoencefalickou bariérou. Ve studiích na zvířatech byla nejvyšší koncentrace zaznamenána v játrech a ledvinách a nejnižší v tkáních centrálního nervového systému..

Vazba levocetirizinu na proteiny krevní plazmy je 90%. Distribuční objem levocetirizinu je omezený a činí 0,4 l / kg.

Metabolismus. V lidském těle je metabolizováno méně než 14% přijaté dávky levocetirizinu, a proto se má za to, že rozdíl způsobený genetickým polymorfismem nebo současným použitím inhibitorů enzymů je nevýznamný. Metabolická transformace spočívá v oxidaci aromatického kruhu, N- a O-dealkylaci a konjugaci s taurinem. Proces dealkylace obvykle probíhá za účasti CYP 3A4, zatímco na oxidaci aromatického kruhu se podílí četné a / nebo neurčité izoformy CYP. Levocetirizin neovlivňuje aktivitu izoenzymů cytochromu 1A2, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1, 3A4 v koncentracích výrazně převyšujících maximální po perorálním podání dávky 5 mg.

Vzhledem k nízkému stupni metabolismu a nedostatečné schopnosti inhibovat metabolismus je interakce levocetirizinu s jinými látkami (a naopak) nepravděpodobná..

Výstup. K vylučování léku dochází hlavně díky glomerulární filtraci a aktivní tubulární sekreci. Poločas eliminace z plazmy u dospělých (T 1/2) je 7,9 + 1,9 hodiny. Celková clearance u dospělých je 0,63 ml / min / kg. V zásadě jde o vylučování levocetirizinu a jeho metabolitů z těla močí (vylučuje se průměrně 85,4% dávky). Výkaly vylučovaly 12,9% užité dávky.

Selhání ledvin Clearance levocetirizinu koreluje s clearance kreatininu. U pacientů se středně těžkou až těžkou renální nedostatečností se proto doporučuje individuálně stanovit intervaly mezi užíváním levocetirizinu na základě clearance kreatininu. U pacientů s anurií v závěrečné fázi selhání ledvin klesá celková clearance přibližně o 80% ve srovnání se zdravými dobrovolníky. Méně než 10% levocetirizinu je odstraněno během standardní 4hodinové hemodialýzy.

Indikace

Symptomatická léčba alergické rýmy (včetně celoroční alergické rýmy) a kopřivky.

Kontraindikace

Přecitlivělost na levocetirizin nebo na kteroukoli jinou složku léčiva nebo na jakékoli deriváty piperazinu.

Závažné chronické selhání ledvin (clearance kreatininu) Používejte během těhotenství nebo kojení

Levocetirizin je během těhotenství kontraindikován.

Cetirizin přechází do mateřského mléka, proto je třeba kojení v případě potřeby přerušit.

Schopnost ovlivňovat rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů

Po dobu léčby byste se měli zdržet řízení vozidel nebo práce s mechanismy.

Způsob podání a dávkování

Lék se podává orálně dospělým a dětem starším 6 let v denní dávce 5 mg jednou denně, bez ohledu na příjem potravy. Tableta se musí polykat celá a zapít trochou vody.

Použití u starších pacientů. Starší pacienti s normální funkcí ledvin nevyžadují úpravu dávky léku. Pokud mají pacienti této kategorie renální dysfunkci, měla by být úprava dávky provedena s ohledem na clearance kreatininu podle tabulky.

Použití u pacientů s poruchou funkce ledvin.

Dávkování by mělo být individualizováno podle funkce ledvin.

U pacientů s poruchou funkce ledvin by měl být výpočet dávky proveden s ohledem na clearance kreatininu podle tabulky „Oprava dávky léku pro pacienty s poruchou funkce ledvin“.

Pro použití této tabulky dávkování je nutné určit clearance kreatininu (CL cr) pacienta v ml / min. CL cr (ml / min) by měl být stanoven z obsahu sérového kreatininu (mg / dl) pomocí následujícího vzorce:

CLcr =[140 - věk (roky)] x tělesná hmotnost (kg)(X 0,85 pro ženy)
72 x kreatinin v séru (mg / dl)

Úprava dávky u pacientů s poruchou funkce ledvin:

Alerone

Aleron tablety (Aleron neo) jsou účinným antihistaminikem nejnovějšího vývoje.

Lék je předepsán pro systémovou léčbu všech forem alergie. Působí protizánětlivě, proti výpotku a proti svědění a zastavuje u pacienta produkci histaminu. Inovativní lék má speciální chemický vzorec, který ovlivňuje pouze příznaky alergie, aniž by utlačoval tělo jako celek. Aktivní složkou léčiva je levocetrizin, který je odvozen od hydroxinu.

Podrobné pokyny pro antihistaminika poznamenávají, že lék používaný na alergie neovlivňuje nervové zakončení a není schopen způsobit inhibici nervových reakcí a ztrátu pozornosti. Recenze pacientů užívajících tento lék naznačují, že Aleron nezpůsobuje ospalost, nepříznivě neovlivňuje vnitřní orgány, včetně jater a srdce.

Uvolněte formu a složení

Aleron se vyrábí v potahovaných tabletách (v blistrech po 10 kusech, v papírové krabičce s 1 nebo 3 blistry).

Léčivou látkou léku je levocetirizin (R je enantiomer cetirizinu, účinného derivátu hydroxyzinu).

1 potahovaná tableta obsahuje: levocetirizin-dihydrochlorid - 5 mg, pomocné látky, včetně monohydrátu laktózy.

farmaceutický účinek

Antialergické činidlo, které patří do skupiny antihistaminik 3. generace. Aleronova účinná látka, levocetirizin, R-enantiomer cetirizinu. Tato látka je aktivní derivát hydroxyzinu. Tento léčivý přípravek má na tělo protisvrbivé, antialergické, antiexsudativní a protizánětlivé účinky. Rovněž je zaznamenán výrazný antihistaminový účinek. Levocetirizin blokuje periferní receptory histaminu H1 a zabraňuje uvolňování histaminu v důsledku stabilizace membrán žírných buněk. Existuje vysoká selektivita levocetirizinu ve vztahu k H1-histaminovým receptorům, výrazný blokující účinek ve vztahu k nim.

Lék nemá žádný účinek na serotoninové a M-cholinergní receptory. K dosažení klinického účinku je ve srovnání s cetirizinem dostatečné poloviční množství levocetirizinu, protože levocetirizin tvoří výraznější spojení s receptory. Pod vlivem léčiva klesá produkce chemokinů a prozánětlivých cytokinů, inhibuje se chemotaxe a adheze eosinofilů, exprese molekul adheze. Pod vlivem levocetirizinu klesá IgE-závislé uvolňování histaminu, prostaglandinu D2, leukotrienu C4. Droga má také depresivní účinek na faktor aktivující kožní destičky..

Ve výsledku mohou tablety Aleron významně zmírnit závažnost různých alergických reakcí (včetně alergické rýmy). Lidé, kteří trpí sezónními alergiemi, mohou tento lék preventivně užívat. Lék je účinný při projevech studené kopřivky s bronchiálním astmatem. Současně levocetirizin nestlačuje centrální nervový systém, toxicky neovlivňuje srdce.

Farmakokinetika

Po perorálním podání je levocetirizin dobře absorbován z gastrointestinálního traktu. Příjem potravy nemá téměř žádný vliv na stupeň absorpce léku, ale poněkud snižuje jeho rychlost.

Levocetirizin se vyznačuje vysokou biologickou dostupností - až 100% a spojením s plazmatickými proteiny - až 90%. Maximální plazmatická koncentrace dosahuje 0,9-1 hodiny po užití Aleronu. Proniká do mateřského mléka.

Systém cytochromu P450 se nepodílí na metabolismu levocetirizinu. Malá část léčiva je metabolizována v játrech O-dealkylací za vzniku neaktivního metabolitu.

Vylučování probíhá převážně ledvinami (až 86% užité dávky přípravku Aleron) a pouze malá část je vylučována střevy (asi 13%). Poločas je 7-10 hodin, lék je zcela vyloučen z těla do 96 hodin.U pacientů s poruchou funkce ledvin (clearance kreatininu)

Když jsem začal užívat Alleron na alergické projevy (jsou pro mě sezónní, stéká mi z nosu, neustále kýchám, slzou mi oči) jedna tableta denně, alergie začala ustupovat, ale pak jsem si začal uvědomovat, že piji hodně vody, neustále jsem vysychal v ústech poušť cukru, navíc jsem začal v noci špatně spát. Nevím, jestli je to kvůli tabletám nebo něčemu jinému, ale když jsem je přestal užívat, všechno se po týdnu vrátilo do předchozího stavu. Proto je již nebudu užívat, mám vedlejší účinky těchto pilulek.

ALERON

  • Farmakologické vlastnosti
  • Indikace pro použití
  • Způsob aplikace
  • Vedlejší efekty
  • Kontraindikace
  • Těhotenství
  • Interakce s jinými léčivými přípravky
  • Předávkovat
  • Formulář vydání
  • Podmínky skladování
  • Složení

Lék Aleron je antialergický lék patřící do skupiny antihistaminik 3. generace.

Pokyny a popis Aleron Neo

ALERON NEO
Složení léčivého přípravku:
účinná látka: levocetirizin;
1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin-dihydrochloridu
pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý
skořápka: Opary® bílá (hypromelóza, polyethylenglykol (PEG 4000), oxid titaničitý).
Dávková forma. Potahované tablety.
Oválné, bikonvexní potahované tablety bílé nebo téměř bílé barvy, s potiskem „L9CZ“ na jedné straně a „5“ na druhé straně.
Farmakologická skupina. Antihistaminika pro systémové použití. Piperazinové deriváty. ATC kód R06A E09.
Levocetirizin je levotočivý optický izomer cetirizinu, aktivního metabolitu hydroxyzinu, a je selektivním a silným antagonistou periferních H1 receptorů. Aleron Neo působí ve srovnání s racemickým cetirizinem v polovině dávky díky své vysoké selektivitě, tvorbě stabilnější a dlouhodobější vazby s H1-receptorem. Léčivo dobře proniká do pokožky a hromadí se v ní v terapeutických koncentracích.
Aleron Neo selektivně blokuje periferní receptory H1, aniž by ovlivňoval jiné, strukturně podobné receptory (M-cholinergní, H5-adrenergní receptory). Kromě antihistaminika má Aleron Neo antialergický a protizánětlivý účinek: stabilizuje membrány žírných buněk, potlačuje uvolňování zánětlivých cytokinů a chemokinů; adheze a chemotaxe eosinofilů, exprese adhezních molekul, inhibuje kožní trombocyt aktivující faktor, IgE závislé uvolňování histaminu, prostaglandin D2 a leukotrien C 4 Díky tomu Aleron Neo brání rozvoji a významně zmírňuje všechny alergické projevy, včetně ucpání nosu, a je účinný jako akutní a chronická alergická onemocnění.
Levocetirizin inhibuje alergické reakce u studené kopřivky, snižuje bronchokonstrikci u bronchiálního astmatu. Aleron Neo netlačuje centrální nervový systém a nemá kardiotoxický účinek.
Farmakokinetika.
Po perorálním podání se levocetirizin rychle vstřebává. Vazba na plazmatické bílkoviny je 90%, distribuční objem je 0,41 l / kg. Protože Aleron Neo je aktivní metabolit, nepodléhá primárnímu metabolismu v játrech. Stupeň sekundárního metabolismu levocetirizinu u lidí je nižší než 14% dávky. Maximální koncentrace v krevní plazmě je dosaženo do 48 minut. Biologická dostupnost je 97,03%.
Systém cytochromu P 450 NENÍ zapojen do metabolismu. Hlavními metabolickými cestami jsou oxidace, přidání glukózy, taurinu a glutathionu za vzniku kyseliny merkapturové, vylučované hlavně močí (85,4%).
Přidělení.
Poločas Aleronu Neo z plazmy je přibližně 7:00, zatímco aktivita léčiva v tkáních zůstává po dobu 32 hodin, což je vysvětleno stabilním spojením s receptory.
Indikace.
- Symptomatická léčba alergické rýmy, včetně celoroční alergické rýmy;
- Chronická idiopatická kopřivka
Kontraindikace.
Přecitlivělost na levocetirizin, jiné deriváty piperazinu a další složky léčiva; těžká forma chronického selhání ledvin (clearance kreatininu)

  • Odkaz na lékárnu
  • Kontaktujte nás
  • Nahoru

Aleron neo Návod k použití

INSTRUKCE
o použití finančních prostředků

Aleron neo

Formulář vydání

Pilulky

Farmakologické vlastnosti

Je to antialergický lék. Obsahuje aktivní R-enantiomer cetirizinu, který patří do skupiny antagonistů histaminu. Jeho působení je způsobeno schopností blokovat receptory histaminu (hl). Ovlivňuje fázi vývoje alergie závislou na histaminu, snižuje vaskulární permeabilitu, migraci eosinofilů, omezuje uvolňování dalších zánětlivých mediátorů. Tento lék brání rozvoji nebo zmírňuje průběh alergií, zmírňuje svědění, otoky, zarudnutí a další projevy.

Indikace

Aleron Neo je předepsán pro symptomatickou léčbu (eliminace projevů):

- celoroční (přetrvávající) alergická rýma, doprovázená nosní kongescí, kýcháním, rýmou (vodnatým výtokem), slzením, zarudnutím spojivek;

- sezónní (přerušovaná) alergická rýma (senná rýma, senná rýma);

- HIK (chronická idiopatická kopřivka);

- alergická dermatóza, doprovázená svěděním, vyrážkami.

Kontraindikace

Nelze použít Aleron Neo:

- s nesnášenlivostí k levocetirizinu, jakékoli jiné složce léčiva (viz seznam v letáku);

- s nesnášenlivostí k derivátům piperazinu;

- s chronickým onemocněním ledvin v IV (terminálním) stadiu.

Aplikace během těhotenství a kojení

Aleron Neo není předepsán těhotným a kojícím matkám (cetirizin přechází do mléka).

Složení

Aktivní složka: levocetirizin;

1 tableta obsahuje 5 mg levocetirizin-dihydrochloridu;

pomocné látky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý;

skořápka: Opadry ® bílá - hypromelóza, oxid titaničitý (E 171), polyethylenglykol (PEG 400).

Způsob podání a dávkování

Tablety se užívají perorálně (polykají). Užívání pilulek nezávisí na jídle.

Standardní dávkování: dospělým, dětem starším 6 let je předepsáno 5 mg (jedna tableta) x1krát denně

Maximální povolená denní dávka je 10 mg (2 tablety).

Doba užívání závisí na indikacích. Jakmile příznaky zmizí, ukončete léčbu.

V případě stabilního průběhu lze během období kontaktu s alergeny předepsat kontinuální terapii. U chronických forem onemocnění může doba léčby trvat až 1 rok.

Vedlejší efekty

Možná bolest hlavy, ospalost, únava, slabost, bušení srdce, poruchy zraku; přecitlivělost, včetně anafylaxe, angioedému, svědění, kožní vyrážky, kopřivky, dušnosti, sucha v ústech, nevolnosti, přírůstku hmotnosti, bolesti břicha, změny jaterních testů.

Interakce s jinými léky

Ve studiích s levocetirizinem nebyla zjištěna žádná interakce při současném použití s ​​pseudoefedrinem, tagametem, ketokonazolem, erythromycinem, azithromycinem, glipizidem a diazepamem. Mírné snížení clearance kreatininu (16%) bylo pozorováno při opakovaném podávání theofylinu (400 mg 1krát denně). Při použití v terapeutických dávkách nejsou žádné důkazy o zvýšení účinku sedativ. Je však vhodné se během léčby zdržet užívání sedativ. Levocetirizin nepotencuje účinky alkoholu.

Předávkovat

Příznaky předávkování mohou zahrnovat ospalost u dospělých a nadměrné vzrušení následované ospalostí u dětí. Na levocetirizin neexistuje žádné specifické antidotum. V případě předávkování se doporučuje symptomatická a podpůrná léčba, výplach žaludku. Hemodialýza je neúčinná.

Podmínky skladování

Skladujte v původním obalu při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Up